28 września - 1 października

Jacek Panster

360119236_10168081225985602_5764256000653743595_n

 

Ruch do kon/taktu – wprowadzenie do relacyjnej praktyki ciałem i ruchem w terapii gestalt.
***ROZSZERZONA 4-DNIOWA EDYCJA WYJAZDOWA***

„Nie ma kontaktowania bez ruchu ani ruchu bez kontaktowania” Ruella Frank

Cielesne doświadczenie jest integralną częścią naszej egzystencji, a ruch leży u podstaw naszego bycia-w-świecie-z-innymi. Mimo to, często te aspekty bywają ukryte bądź są przez nas pomijane. Takie twórcze przystosowania odgrywają w naszym życiu ważną rolę, a jednocześnie mogą ograniczać twórcze i spontaniczne funkcjonowanie, szczególnie gdy są nawykowe i utrwalone. Aby wspierać procesy cielesne w terapii, terapeuta_tka musi rozwijać własną praktykę świadomości ciała i ruchowej ekspresji.

Na tym wprowadzającym warsztacie, będziemy w oddechu, posturze i gestach odkrywać doświadczenia naszego ‘żywego ciała’. Przyjrzymy się temu, jak hamujemy naszą żywotność i jak możemy odzyskać poczucie zachwytu i ciekawości w kontakcie ze sobą i otaczającym nas światem naturalnym i społecznym. Poprzez własną praktykę ucieleśnionej obecności tu-i-teraz, będziemy równocześnie rozwijać estetyczną wrażliwość na niewerbalne procesy klienta/tki.
Korzystając z obecności grupy, będziemy w ruchu badać nasze style kontaktowania. W niewerbalnych interakcjach będziemy obserwować na ile płynnie zbliżamy się i oddalamy, tworzymy i znajdujemy oparcie, czy wyznaczamy granice w relacji. Eksploracja własnych wzorców ruchowych da nam wgląd we własne utrwalone motywy relacyjne, jak również będzie wspierać umiejętność diagnozowania relacyjnego pola poprzez kinestetyczny rezonans.

Warszat będzie oparty o somatyczno-rozwojowe podejście Ruelli Frank (Developmental Somatic Psychotherapy), które jest głęboko zakorzenione we współczesnej teorii-praktyce terapii gestalt. Na zajęciach będziemy korzystać z ‘ucieleśnionego dociekania’, wedle którego uczenie się jest procesem odczuwania i doznawania, a nie tylko abstrakcyjnym przyswajaniem. Tak głęboko zintegrowana wiedza daje terapeucie/tce oparcie w gabinecie stanowiąc podstawę do ucieleśnionych interwencji w tu-i-teraz.
Słowami uczestników_czek poprzednich edycji:

“Czując siebie, swoje ciało, poznając swoje wzorce ruchowe, poznając jak jestem w relacji z Drugim/do Drugiego, poczułam, że żyję – że to Ja – i to dla mnie ma wymiar egzystencjalny. Niesamowite odkrycie i doświadczenie.” – Marcelina Surowiecka

“Ah, co to był za weekend! W Ruchu – Od i Do i Z. W Kontakcie z ciałem, ludzmi, ziemią i zielenią.” – Ismena Ładecka
“To jedno z ważniejszych doświadczeń na mojej drodze edukacyjnej w Gestalcie, a także kawał NOWEGO w życiu w ogóle. Czuję, jakbym weszła na zupełnie nową górę. Piękne to!” – Nika Świtalska

“Warsztat był dla mnie jak oddech po wysiłku, jak znalezienie oparcia i oddanie – pozbycie się ciężaru myśli i dywagacji. Cudowny i ożywczy, miałam więcej energii po warsztacie niż przed – a to absolutna rzadkość w moim doświadczeniu.” – Anna Hardek

Prowadzący: Jacek Panster, M.A., cert. EAGT, jestem psychoterapeutą gestalt, praktykiem zintegrowanej pracy ciałem i ruchem (IBMT), trenerem/superwizorem DSP i nauczycielem szkoleniowym zainteresowanym ucieleśnioną pedagogiką krytyczną. W indywidualnej praktyce terapeutycznej i w pracy z grupami wspieram radykalną relacyjność, integrując ucieleśnione praktyki, transpersonalne relacje i aktywności w naturze.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Warsztat adresowany do terapeutów_tek, counsellorów_ek, coachów_ek, trenerów_ek oraz studentów_ek (od 2-go roku szkolenia) gestalt oraz podejść humanistyczno-doświadczeniowych.

Data:
28.09.-01.10.2023

Harmonogram:
Czwartek, 28.09.2023, godz. 13.00 / obiad – niedziela, 1.10.2023, godz. 13.00 / obiad. Szczegółowy harmonogram zajęć na miejscu.
W sumie 32 godziny dydaktyczne.
Uczestnicy_czki otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie, który może być zaliczony do godzin własnego wyboru studenta_tki w wymogach szkoleniowych.

Zakwaterowanie z wyżywieniem:
– 660 zł/os – nocleg na strychu / wspólna przestrzeń
– 690 zł/os – nocleg w pokojach 3-5 osobowych,
– 720 zł/os – nocleg w pokoju 2-osobowym.
– 810zł/os – nocleg w pokoju 1-osobowym
W cenie 3 posiłki dziennie (od obiadu w czwartek do obiadu w niedzielę), wegetariańskie z deserem i bufetem kawowo – herbacianym. Płatność za nocleg/wyżywienie na miejscu w ośrodku w dniu przyjazdu.

Zapisy:
Link do formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/cdumJoESpBccKHvW6

Cena: 1650zł
OFERTA ‘EARLY BIRD’: 1250zł do 31.07.2023
ZNIŻKA WAKACYJNA: 1450zł do 31.08.2023

W razie pytań, zapraszam do kontaktu:
jack.panster@gmail.comPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.