8 - 15 sierpnia

Klaudia Grabska i Dominika Dąbrowska

Warsztaty dla rodziców i młodzieży 13-18 lat lub starszej

“Emocje, granice, kontakt, komunikacja”

156947939_217279470092732_3409232060909855706_n

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w warsztatach rozwojowo-terapeutycznych dla rodziców i nastolatków (13-18 lat) poświęconych uzdrawianiu relacji dziecko-rodzic, uwalnianiu ugruntowanych emocji, stawianiu granic, rozwijaniu asertywnej komunikacji oraz pogłębianiu bliskości w relacji.

Relacja rodzic-dziecko odgrywa kluczową rolę w rozwoju młodego człowieka i od dzieciństwa, dziecko robi wszystko, aby ją zachować za wszelka cenę, wypierając często wszystko inne, co tej relacji nie wspiera. Rodzice jako dorośli, nie zawsze poradzili sobie z traumami własnego dzieciństwa a straumatyzowany rodzic nie jest w stanie być wsparciem dla dziecka.
Uzdrawianie relacji rodzic-dziecko uruchamia ogromne pokłady miłości, wdzięczności, zrozumienia zależności, nieoceniającego patrzenia na historie linii kobiet czy mężczyzn.
Formuła warsztatu wymaga od uczestników pewnego stopnia dojrzałości emocjonalnej i umiejętności wchodzenia w relacje oraz akceptacji pewnych zasad współżycia społecznego. Z uwagi na to, że każdy z uczestników, zarówno rodzić jak i dziecko, będzie przechodził swój własny proces, warsztaty są dedykowane dla młodzieży od 13 lat. Jeżeli chcą Państwo przyjechać z młodszym nastolatkiem prosimy o kontakt indywidualny.

Naszym celem jest stworzyć bezpieczną przestrzeń na otwieranie się, budowanie zaufania do ludzi i do świata, pogłębianie czucia siebie, swojego ciała z jednoczesnym dostrzeganiem innych i ich obecności w naszym życiu. Będziemy uczyć się zauważać i rozpoznawać swoje reakcje i emocje, które pojawiają się w odpowiedzi na reakcje i emocje innych. Będziemy tańczyć, dawać sobie dobry dotyk, wspierać się wzajemnie i budować poczucie bliskości.

Na warsztacie nauczysz się:
- pogłębiać odczucie bliskości w relacji;
- stawiać i sprawdzać swoje granice;
- wyrażać emocje i uczucia w ugruntowany sposób;
-sprawdzać, rozpoznawać i komunikować swoje podstawowe potrzeby;
- doświadczać emocji o zmiennym natężeniu;
- komunikować się w asertywny sposób bez eskalacji emocji;
- budować zaufanie w relacji z grupą.

Plan warsztatów obejmuje 7 dni w tym ćwiczenia w grupie, ćwiczenia w parach, pracę indywidualną, dzielenie się doświadczeniami w podgrupach, wykład, prezentacje, ćwiczenia ruchowe, taniec.
Będziemy spotykać się w 4 kilkugodzinnych blokach: rano, przed południem, po południu i wieczorem.
Każdy z uczestników proszony jest o zabranie wygodnego stroju do ćwiczeń i do pracy w ruchu oraz butelki na wodę lub bidonu. Na salę nie wnosimy kubków. Na terenie ośrodka poruszamy się boso lub w obuwiu na zmianę. Do dyspozycji mamy dużą salę 120 m2 z pięknym widokiem.

Wyżywienie obejmuje trzy bardzo smaczne, wegetariańskie posiłki dziennie w dużej, przestronnej jadalni.

Zakwaterowanie w pokojach 2-os (150,- os/dobę) lub 3-5-os z łazienkami (140-, os/ dobę) lub pokoje 2-os do pojedynczego wykorzystania (180-, os/dobę). W tę kwotę wliczone są posiłki. Do dyspozycji młodzieży jest duży i mały strych (130-, os/dobę), gdzie można biwakować na materacach na podłodze. Jedną z opcji, oprócz wspólnego mieszkania w pokojach, jest zakwaterowanie młodzieży na strychu, aby mogli się integrować, a rodzice mogą ten czas spędzić w swoim gronie.
Dodatkowo w ośrodku są do dyspozycji trzy łazienki na korytarzach. Przemiła, pomocna obsługa.

Termin: 8-15 sierpnia 2021

Spotykamy się 8 sierpnia na wspólnej kolacji o godz. 18.00,
o godz. 19.00 zaczynamy zajęcia

Warsztaty kończymy w niedzielę, 15 sierpnia o godz. 13.00 wspólnym obiadem.

Cena:
koszt udziału w warsztacie: 2000 zł brutto/osobę dorosłą (rodzica),
WAŻNE! młodzież nie płaci za warsztat, pokrywane są jedynie koszty pobytu wraz z wyżywieniem.

Przy zgłoszeniu do 30 kwietnia koszt udziału wynosi 1650 zł brutto/osobę dorosłą
Przy zgłoszeniu do 31 maja koszt udziału wynosi 1850 zł brutto/osobę dorosłą

Uczestnicy poprzednich warsztatów otrzymują rabat uczestnictwa w wysokości 30%.

W rozliczeniu z Ośrodkiem można uwzględniać bon turystyczny 500+ dla rodzin z dziećmi.

Więcej informacji: www.akademiapracyzcialem.pl

Prowadzące:
Klaudia Angela Grabska – pedagog, reedukator, certyfikowany terapeuta pracy z ciałem i oddechem oraz certyfikowany terapeuta traumy metoda Somatic Experiencing® i SOMA Embodiment®. Kinezjolog edukacyjny II st. Prowadzi terapię traumy, terapię mięśniowo-powięziową, sesje oddechowe, masaż tkanek głębokich. Pracuje z pacjentami z bólem, po urazach, z nieprawidłowymi wzorcami ruchowymi i restrykcjami w tkankach miękkich. Pomaga przywrócić koordynację czuciowo-ruchową. Wspiera klientów w odbudowywaniu relacji z ciałem po traumie, w rozwijaniu zdolności bycia w kontakcie z odczuciami płynącymi z ciała, z oddechem, z emocjami.

Dominika Dąbrowska – coach ICF PCC, The Inner Game Facilitator, starszy trener, superwizor coachingu; studentka psychologii oraz psychoterapii. Wspiera klientów w poszukiwaniu własnego potencjału, w pracy z przekonaniami, w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Towarzyszy zespołom w budowaniu zaufania, efektywnej współpracy i asertywnej komunikacji.

Kontakt: Klaudia Angela Grabska
tel. 791 776 690
warsztaty@akademiapracyzcialem.plPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.