24 - 28 luty

Maciej Żbik

Zapraszamy w podróż, która jest drogą w głąb siebie, w głąb własnego umysłu.

Będzie to doświadczenie wielce osobiste… gdy ego wyciszy się i zwróci do wnętrza… zacznie obserwować procesy zachodzące w nieświadomości. Przebicie się przez cień, a dalej przez nieświadomość indywidualną poprowadzi do tego, co w człowieku boskie, do obszaru archetypu. Ta podróż będzie ścieżką do odnalezienia radości, cichej iluminacji, boskości w każdym z nas.

Gdy wewnętrzna walka ustaje.. następuje spokój … Cisza..  tam zaczyna się radość tworzenia, pojawia się przestrzeń dla nowego… może tam powstać wszystko co jest zgodne z naturą człowieka…

Medytacja jest drogą do poznania siebie, to czas eksploracji swojej prawdziwej natury.

         DO TEGO DĄŻYMY…

Medytację uzupełniamy sesjami terapii wglądu, by pogłebić efekty naszej pracy.


Medytacja jest jak morska fala, która nie sięga głęboko w ląd, ale działa na ogromnym obszarze psychiki, na wszystkie obiekty bez wyjątku, w sposób łagodny, lecz nieubłagalny.

Terapia sięga jednego procesu, jest jak nóż, który wbija się w problem.

Uczymy medytacji wglądu,

która wspierana jest wybudzeniem energii. Zwracamy uwagę na stan zdrowia gdyż chore ciało „chce żyć” i pochłania energię, a to utrudnia pogłębienie procesu psychicznego.

Maciej Żbik o medytacji…


Medytacja jest procesem psychicznym i tylko psychicznym.
I chociaż doświadczenia zebrane podczas medytacji mogą, wykraczać poza codzienność
to dowodzą one jedynie rozległości i głębi ludzkiej psyche..

maciej-medytje-dl

Jestem czymś znacznie więcej niż to o czym wiem. To czym jestem wykracza poza możliwości interpretacyjne świadomości. W medytacji ulegają rozluźnieniu mechanizmy oddzielające to, co sobie uświadamiamy od tego, czego jesteśmy świadomi. Treści świadome i nieświadome mieszają się. Niektóre z tych nieświadomych stają się udziałem świadomości i to właśnie nazywamy poszerzeniem świadomości . Inne obiekty nieświadome, zbyt pojemne, aby świadomość mogła je objąć „dotykają” świadomości jak wszechświat człowieka, przemieniając tą świadomość. Nigdy jednak nie dają się objąć.

Medytacja… wycisza ego pozwala zobaczyć co jest w nas.


Medytacja uczy „kontroli” własnych reakcji psychicznych, głównie poprzez ich zrozumienie i rozwikłanie. Osiągnięcie takiego stanu pozwala na akceptację świata i ludzi, wchodzenie z nimi w „zdrowe” relacje. Jest to droga do prawdziwego spokoju wewnętrznego, stabilizacji, uspokojenia umysłu i ciała.

CO OSIĄGAMY?
 • dystans do tego co się wydarza
 • połączenie z naturalnym spokojem i relaksem wewnątrz siebie
 • wzrost uważności w życiu
 • uspokojenie i zwiększenie zdolności do skupiania uwagi
 • czerpanie satysfakcji nawet z drobnych spraw życiowych
 • zauważanie nowych możliwości
 • rozwój wrażliwości, empatii
 • umiejętność komunikacji z nieświadomością
 • odzyskanie kontaktu z uśpionym naturalnym człowieczeństwem

Co mówią o nas uczestnicy warsztatów?


Medytacja z Maciejem była niesamowitym doświadczeniem i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Począwszy od fizycznego rozluźnienia napięć, poprzez uwolnienie nagromadzonych emocji, aż do odczuwania przepływającej w ciele energii i zharmonizowania się z wibracjami otoczenia…To głębokie doznanie, doznanie siebie samego, w tym także głęboko ukrytego w nas spokoju. W połączeniu ze stosowaną przez Macieja terapią wglądu jest to swoistego rodzaju głębokie duchowe oczyszczanie, zrzucanie zbędnego balastu, które pozwala człowiekowi iść dalej naprzód bez wracania do starych, ograniczających wzorców…Sam Maciej, pomimo tego, że posiada klucz do stosowania tych cudownych narzędzi i emanuje profesjonalizmem, cały czas przypomina, że zmiana zależy tylko i wyłącznie od nas samych, że to my jesteśmy za nią odpowiedzialni i dokonujemy jej sami. Jestem bardzo wdzięczna ze te trudne, choć bardzo uwalniające doświadczenia.
Magdalena

Maciej Żbik

zbik-foto-strona

Od 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Korzysta z bogatych tradycji m.in. buddyzmu, zen, qiqong, dzogczen. Wielokrotnie odbywał odosobnienia medytacyjne w sangach mistrzów buddyjskich, a także w ośrodkach chrześcijańskich i hinduistycznych w Europie i Azji. Posiada wieloletnie doświadczenie w biznesie, obejmował stanowisko dyrektora finansowego dużej korporacji. Jego duchowe doświadczenie doskonale wpasowuje się w psychologię głębi C.G.Junga. Zgłębianie technik medytacyjnych i taoistycznych systemów zarządzania energią, stało się treścią jego życia. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Pozwala mu to przeprowadzić innych praktykujących przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. Osoby, które miały okazję doświadczyć pracy z Maciejem, szczególnie cenią jego zdolność docierania od sedna problemów, głęboką intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Pracując nad rozwojem własnym oraz innych ludzi, wypracował system uzupełniający techniki wschodnie pod kątem potrzeb emocjonalnych Europejczyka i nazwał  go terapią wglądu. W swojej terapii wykorzystuje:

 • analiza wizji i snów
 • aktywna imaginacja
 • psychodrama
 • techniki taoistyczne
 • medytacja wglądu

Koszt warsztatu: 520 zł


Koszt noclegu i wyżywienia:


 • strych – 480 zł (trzeba zabrać swój śpiwór i poduszkę)
 • pokój wieloosobowy – 520 zł
 • pokój dwuosobowy – 560 zł

W celu rezerwacji miejsca na warsztacie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: fundacjadlaludzi@gmail.com, oraz opłatę rezerwacyjną podaną w mailu zwrotnym.

Kontakt do organizatora: Magdalena Maculewicz 698 872 279

UWAGA:
Prosimy o rozważne dokonywanie rezerwacji, ponieważ w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach, opłata rezerwacyjna jest zwracana jedynie w przypadku gdy na miejsce osoby rezygnującej znajdziemy nowego uczestnika warsztatów.

Więcej szczegółów…


 • polecamy zaopatrzenie się w wygodne ubranie
 • godzina zakończenia warsztatów może ulec zmianie


Powrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.