14 - 20 listopada

Maciej Żbik

Nieświadomość to obszar psychiki niedostępny naszej świadomości, mający realny wpływ na przebieg naszego życia.
W sferze nieświadomości pozostaje nasz cień, płeć dominująca – anima i animus, kompleksy, konflikty, mechanizmy obronne. Sny są przekazami z nieświadomości prowadzącymi do zrozumienia dlaczego jesteśmy tym kim jesteśmy i co determinuje nasze życie. Poprzez sny możemy odnaleźć w sobie przyczyny wszystkiego czego doświadczamy, tego dobrego i tego złego. Dzięki rozumieniu i integrowaniu treści płynących z naszych wizji sennych możemy te przyczyny zmienić i tym samym zmienić bieg naszego życia. Terapia wglądu to pokorny ukłon w kierunku nieświadomych treści, ponieważ wszyscy pragniemy rozwijać się i wzrastać, doświadczać pełni życia w poczuciu szczęścia i harmonii, spełnieni, bezpieczni, otoczeni miłością.

Co to jest terapia wglądu?

• To system technik (analiza snów i wizji, drama, medytacja), które prowadzą do rozładowania wewnętrznych konfliktów i napięć.
• To metoda terapeutyczna, a jednocześnie rozwojowa. Także sposób na rozwiązanie zwykłych, codziennych problemów.
• Została opracowana w paradygmacie psychologii głębi Carla Gustava Junga.
• Kontaktuje nas z obrazami archetypowymi, które prowadzą do pierwotnej, naturalnej harmonii istniejącej w każdym z nas oraz są źródłem nieograniczonych zasobów energii życiowej.

Terapia Wglądu to twoja autorska metoda interpretacji snów? 

Jest wynikiem drogi, którą przeszedłem. Przez lata medytacji obserwowałem symbole i obrazy w mojej psychice. Szukałem sposobu, jak poradzić sobie z napięciami, które przeszkadzały mi rozwijać się poprzez medytację. Trafiłem na prace Junga, gdzie znalazłem opis większości symboli, z którymi miałem do czynienia u siebie. Poznałem ich znaczenie, sposób przemiany, symbole pojawiające się na kolejnych etapach rozwoju. Jung jest moim mistrzem i wielką inspiracją. Ale pracuję tylko tymi metodami, które sam na sobie sprawdziłem i wiem, że działają.

A więc wewnętrzne zranienia oddzielają od szczęścia… 

Myślę, że gdyby każdy z nas był wychowywany przez szczęśliwych, połączonych ze swoimi instynktami, świadomych rodziców, którzy byli wychowywani przez szczęśliwych, połączonych ze swoimi instynktami, świadomych rodziców… gdyby rodzice kochali nas bez ograniczeń, bo sami byli tak kochani, gdybyśmy wszyscy byli urodzeni z młodych, zdrowych macic i szerokich dróg rodnych, to żadna terapia nie byłaby potrzebna. Niestety w praktyce takie linie rodowe są raczej rzadkością.

Przeczytaj cały wpis pt. „Czym jest terapia wglądu„?

Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. W paradygmacie psychologii głębi Carla Gustava Junga opracował autorskie metody terapeutyczne „Terapia wglądu” i „Wymiary posiadania”, korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 7-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika
☐ Plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika
☐ Wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa i in.
☐ Sesję pytań i odpowiedzi

Cena warsztatu:
☐ Cena uczestnictwa w całym warsztacie: 1680,00 zł plus koszty zakwaterowania i wyżywienia.
W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień plus koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Kontakt:

W celu dokonania rezerwacji udziału w warsztatach oraz zakwaterowania prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Magdalena Mioduszewska 889 260 803.

Informacje dla uczestników:

Warsztat rozpocznie się w poniedziałek 14.11.2022 
Warsztat zakończy się w niedzielę 20.11.2022
UWAGA: Szczegółowy plan warsztatów, w tym godzina rozpoczęcia i zakończenia, zostaną podane w terminie późniejszym.
☐ Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe
☐ Rekomendujemy wygodny strój sportowy
☐ Dla komfortu podczas siedzenia/medytacji proszę zabrać własną poduszkę, kostkę lub można skorzystać z krzeseł dostępnych w miejscu wydarzenia (brak poduszek na wyposażeniu),
☐ Prosimy o punktualne przybycie do ośrodkaPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.