Taniec Sensytywny- Danza Sensibile

Zapraszamy na kolejny warsztat

Tańczyć sensytywnie będziemy w dniach  15-20 października 2013

   poprowadzi je Riccardo Maffiotti.

TS plakat

Warsztat jest dla praktykujących i debiutantów, ludzi  ciekawych jak taniec wprowadza  we wrażliwość i  obecność. Stan kiedy ciało może się poruszać w odprężeniu fizycznym i intelektualnym.

TANIEC SENSYTYWNY Danza Sensibile
taniec i rozwój… taniec a terapia… terapia w tańcu… historia własnego ciała zapisana w ruchu…
Był sobie tancerz. Swoim ruchem opowiadał piękne historie. Wzruszał. Bawił. Żył teraźniejszością w blasku najjaśniejszych sal wszystkich kontynentów. Planował przyszłość w hermetycznym pudełku artystycznym tańca współczesnego.
Było sobie ciało. Ciało miało pamięć. Wypadek samochodowy w dzieciństwie, sztywność mięśni. Trauma schowała się. Wychylała złośliwy język, gdy ciało dotykał stres.
Był sobie las. Drzewa. Ziemia. Powietrze. Woda.
Pewnego dnia tych troje spotkało się.
Tak można by rozpocząć opowieść o tańcu sensytywnym jako metodzie pracy z ciałem opracowanej przez Claude’a Coldy’ego – tancerza, któremu ciało przypomniało to, czego serce i umysł nie chciały pamiętać. Ze sceny drżącej od oklasków, gdzie bawił ludzi pięknem ruchu – poszedł w las :) Tam nauczył się, że wszystko, czego potrzeba do uzdrowienia nosimy w sobie i mamy pod ręką. Wrócił do ludzi, by podzielić się odkryciem. Okazało się, pogłębiona jakość kontaktu z własnym ciałem – jest nadzieją dla smutku, bezradności, złości, toksycznej potrzeby konfrontacji z wymyślonym rywalem i wszystkim, co blokuje przepływ energii życiowej. Tancerz nie wrócił na scenę po solówki… wybrał solówkę wyreżyserowaną przez życie, sponsorowaną przez własną niemoc oraz zdolność jej pokonania i oklaskiwaną przez wiarę w to, że ciało odpowie na każde pytanie. Wystarczy mieć odwagę je zadać… :)

Czym jest odprężenie? Jest stanem, w którym twoja energia nie przemieszcza się donikąd-ani w kierunku przyszłości, ani w kierunku przeszłości; pozostaje po prostu w tobie. Jesteś otulony ciepłem swej energii, pływasz w jej jeziorze.                                                                                            Taka chwila jest wszystkim”    (Osho, “Kreatywność”)

 

 

Cena warsztatu :  750zł

przy wpłacie zaliczki w wysokości 300 zł do 23 września  zniżka 10% , oraz dla osób kontynuujących zniżka 10%, ( zniżki się sumują :) )

Plus koszt pobytu w ośrodku od 450 zł do 550zł .

Zajęcia zaczynamy kolacją o godz. 19.00

Informacje : Michał Warchulski, 602-176-523

konto:   Michał Warchulski   38 1020 2645 0000 5002 0045 9636.

 

                                                             Riccardo Maffiotti

 

“ Bardzo ciekawy warsztat pracy z ciałem. Byłam w listopadzie. Miałam trochę obaw przed warsztatem i głosów w głowie odświeżających zagrzebane kompleksy… A było pięknie. Powrót do najprostszych ruchów, do podstaw. Zaczynanie od intencji, od poszukiwania źródła ruchu, miejsc, z których ruch pochodzi, w których się rodzi i od których płynie dalej przez ciało. Poczucie falowania, które trwa nieprzerwanie, które w ciele drzemie i wystarczy na chwilę przystanąć i wsłuchać się, zatrzymać, by go nie zagłuszać, nie tłamsić. Praca z tym, co gdzieś w nas niecierpliwi się i goni, z tym, co chce być w bezsensownej czasem zajętości, w byciu zajętym choć właściwie pustym…
Nie łatwo opisać wrażenia, bo chyba – jak zawsze – każdy dostaje coś innego, co akurat ma chęć, otwartość czy potrzebę wziąć. Dla mnie to była trochę medytacja w ruchu. Zauważanie siebie i swojego ciała, celebrowanie ruchu, docenienie mądrości ciała. Kilka komentarzy, pytań, m.in. o kierunek, w którym dążę, o to, czy jestem żywa, czy martwa i jaka decyduję się być. Sporo ćwiczeń na uziemienie, ugruntowanie, kontakt z Ziemią i poczucie, że ona ZAWSZE jest. Poczucie samotności to tylko nasze złudzenie, które powstaje po Jej odrzuceniu.                                                                                                 POLECAM!     Ukłony w stronę Organizatorów Elu, Michale, dziękuję! “ 

Katarzyna Chrzanowska

 

 

      Zapraszamy do obejrzenia filmów z Tańca Sensytywnego.  Obraz i dźwięk zastąpi tysiąc słów opowieści.  

 

Praktyka Tańca Sensytywnego – zajęcia prowadzone w sali

Praktyka Tańca Sensytywnego – zajęcia prowadzone w wodzie, przykład z Morza Śródziemnego.

Praktyka Tańca Sensytywnego – zajęcia prowadzone w lesie

www.danzasensibile.com

 

________________________________________________________

 

 

    Danza Sensibile i Claude Coldy w  Kikowie -   Warsztat Tańca Sensytywnego

                Wakacje 2012 

                  „Nieść ciało przez świat”

 w pięknym Ośrodku Warsztatowym w Kikowie

W świecie, który coraz bardziej przyspiesza, z każdym dniem oddalając nas od NATURY, Taniec Sensytywny pozwala zatrzymać się, by doświadczyć świadomego ruchu ciała i prawdziwej esencji obecności.

Warsztat skierowany jest do każdego, kto chciałby doświadczyć świadomego ruchu. Taniec Sensytywny jest tańcem nastawionym bezpośrednio na spotkanie z samym sobą poprzez obecność, świadomość ruchu, jego ekspresję. Taniec Sensytywny wykorzystuje pamięć i mądrość ciała, emocje, osobistą historię każdego z nas, ponownie harmonizując ciało fizycznie i energetycznie.

Claude Coldy wprowadza nas z powrotem w ciało jako mikrokosmos: poprzez ruch, oddech, brak ruchu, medytację sprawia, że powoli zaczynamy współistnieć z otaczającym makrokosmosem. W bezpośrednim kontakcie z przyrodą uwrażliwiamy swoje zmysły, odczuwając energię drzew, ziemi, słońca, nieba i najmniejszej roślinki. W takiej wrażliwości i delikatności oba światy zaczynają się wzajemnie przenikać – ten, w którym żyjemy i ten, którym żyjemy – nasz wewnętrzny.

Claude Coldy zmusza nas do pełnej obecności  w ruchu, konsekwencji oraz kreatywności w wyrażaniu siebie. Wracamy do swoich początków istnienia na Ziemi, przechodzimy przez główne etapy filogenezy, tak aby odnaleźć się w formie i strukturze własnego ciała.

Podczas warsztatu każdy tańczy swój własny taniec, minione, archaiczne wspomnienia zapisane w każdej komórce ciała. Eksperymentując świadomy ruch przechodzimy od organizmów wodnych i czworonożnych do pozycji pionowej, odkrywając nowe możliwości i nową jakość przestrzeni. Pamięć ciała pozwala nam poznać własną, zamkniętą w nim historię i naszą prawdziwą naturę. Poznając tę historię i związek z teraźniejszością możemy symbolicznie odnaleźć własną ziemię, wrócić do korzeni istnienia i zacząć nieść świadomie swoje ciało przez świat.

 

Artykuł o Claude , jaki ukazał się w Polsce kilka lat temu we “Wróżce”.

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Claude Coldy - urodzony w Paryżu w 1954 roku. Tancerz i choreograf, twórca autorskiej metody Tańca Sensytywnego. Naukę tańca zaczął w wieku 20 lat, wcześniej praktykował sztuki walki. Między 1975 a 1983 studiował m.in. jazz, modern jazz, balet, taniec nowoczesny i współczesny. Całe swoje życie  związał z tańcem, prowadząc od 1983 roku  warsztaty i seminaria w całej Europie. W międzyczasie studiował osteopatię. W 1990 w wyniku spotkania z dwoma osteopatami M.Guyon i J.L.Dupuy  stworzył Taniec Sensytywny. Nie ustaje w poszukiwaniu nowych aspektów komunikacji, medytacji ruchu i przestrzeni. Pracuje w naturze i z naturą –  w lesie, na plaży, w wodzie, z energią przyrody i wszechświata. Łączy w jedno energię życia, historię istnienia i miejsce we wszechświecie pojedynczej istoty ludzkiej.

W Polsce będzie to jego trzeci warsztat.

Więcej informacji o twórcy i jego metodzie na -    www.danzasensibile.net

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.