13 - 19 czerwca

Karen Studd

Zapraszamy na 200 godzinny roczny kurs prowadzony przez Karen Studd i Aga Sokołowska: “Świadome ciało i język ruchu. Połączenie Laban/Bartenieff Movement System z technikami Terapii Tańcem i Ruchem w pracy z ludźmi.”

KURS otrzymał afiliację WholeMovement /www.wholemovement.org/, co zacieśnia naszą współpracę z nauczycielkami z różnych krajów i stwarza dalsze możliwości rozwoju.

——————————–
Kurs zawiera 3 moduły:
——————————–
1. Laban Bartenieff Movement System (LBMS)
- 13-19.06.22
- prowadzi: Karen Studd, , Ośrodek Kików
2. Techniki terapii tańcem i ruchem (DMT)
- 8-9.10.22
-14-15.01.23
- 25-26.03.23
- prowadzi: Agnieszka Sokołowska, Warszawa
3. Praktyczny trening umiejętności wykorzystania języka ruchu i interwencji opartych na wiedzy z LBMS i technikach terapii tańcem wykorzystywanych w pracy indywidualnej i grupowej.
- 12-18.06.23
- prowadzą: Karen Studd i Agnieszka Sokołowska, Ośrodek Kików

——————————————
Dlaczego warto wziąć udział?
——————————————
- poznasz język ruchu zarówno od strony wiedzy teoretycznej, praktycznej, jak i na poziomie głęboko osobistym
- praktyczne umiejętności będą przekazywane w sposób wspierający integrację Twojego doświadczenia, wiedzy i rozumienia ruchu zarówno na poziomie osobistym jak i profesjonalnym
- szkolenie łączy aspekty LBMS z aspektami DMT w celu twórczego zastosowania ich w różnych dziedzinach życia osobistego i zawodowego
- atutem jest wieloletnie doświadczenie i wiedza trenerek prowadzących: wieloletnie, międzynarodowe i pochodzące z dziedzin: LBMS, terapii tańcem i ruchem, superwizji, coachingu, terapii somatycznej i edukacji

———————————————
Czego możesz się spodziewać?
———————————————
Program kursu został zaprojektowany tak, aby uczył ucieleśnionego prowadzenia grupy lub pracy indywidualnej, umiejętności stosowania interwencji ruchowych w połączeniu z tematami psychologicznymi oraz pracy z narzędziami rozwijania świadomości ruchu. Umiejętności te mogą być wykorzystywane zarówno w pracy własnej oraz we wspieraniu innych w korzystaniu z transformującej siły ruchu. Podczas programu uczymy jak budować procesy indywidualne i grupowe w oparciu o wiedzę pochodzącą z Laban/Bartenieff Movement System – LBMS (nt. pracy z wzorcami i strategiami ruchowymi oraz wiedzę z obszaru Terapii Tańcem i Ruchem – DMT (nt. relacji i terapeutycznej roli ruchu).

—————————–
Czego się nauczysz?
—————————–
- Poznasz i zrozumiesz procesy zmian zachodzące dzięki interwencjom opartym o ruch i świadomą pracę z ciałem.
- Rozwiniesz umiejętność obserwacji i budowania relacji z drugim człowiekiem i ze sobą, tak aby móc wspierać i projektować strategie (repatterning) zmian sposobów działania w różnych sytuacjach.
- Zintegrujesz i wzmocnisz swoje kompetencje poznawcze, emocjonalne i fizyczne we własnym działaniu, relacji z innymi i otoczeniem.
- Poznasz kluczowe koncepcje z zakresu LBMS, terapii tańcem i procesu kreatywnego przydatne do rozwoju osobistego i profesjonalnego.
- Zdobędziesz praktykę w inicjowaniu zmiany w różnych sytuacjach, zaczynając pracę zarówno od ruchu funkcjonalnie, jak i od ekspresji emocjonalnej.
- Rozwiniesz umiejętność pracy ze słowami, obrazami i metaforami, by móc korzystać zarówno z pracy ze słowem, jak i ruchem.
- Doświadczysz, że głos też jest ruchem, a werbalna i niewerbalna ekspresja są 2 częściami zintegrowanej całości.

———————————————
Kogo zapraszamy do uczestnictwa w kursie?
———————————————
- osoby zainteresowane i zmotywowane do nauki języka ruchu i sposobów pracy ze sobą i innymi ludźmi opartych na LBMS i terapii tańcem
- osoby, które mają doświadczenie (min 16 godzin w pracy opartej o terapię tańcem i ruchem lub LBMS z prowadzącą/cym posiadającym wykształcenie w tym zakresie) i dążą do rozwoju swoich umiejętności osobistych i zawodowych

———————————————
Zaciekawił Cię kurs? Zajrzyj w poniższe linki:
———————————————
Więcej informacji o kursie oraz cennik tutaj: https://agasokolowska.com/event/swiadome-cialo/
Aby się zapisać prosimy o wypełnienie FORMULARZA: http://agasokolowska.com/formularz/

————————
PROWADZĄCE:
————————
Aga Sokołowska – Od kilkunastu lat pracuje jako psychoterapeutka i superwizorka terapii tańcem i ruchem. Ukończyła Laban Bartenieff Institute of Movement Studies oraz psychologię. Przez ostatnie 16 lat prowadziła liczne grupy terapeutyczne I rozwoju osobistego „Wytanczając język ciał”a oraz „Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli, relacji” (oparte o LBMS I DMT) dla ludzi, którzy chcą zrozumieć lepiej siebie i pełniej żyć. Od 9 lat uczy i superwizuje pracę studentów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz w szkoleniu Arteterapia – kultura przeciw wykluczeniu (DK Łowicka, Akademia Umiejętności Społecznych). Tworzy programy dla trenerów, coachów i osób wspierających innych w rozwoju oparte na ucieleśnieniu, języku ruchu LBMS, terapii tańcem i ruchem oraz procesie kreatywnym. Prowadzi terapię indywidualną m.in z osobami, które doświadczyły przemocy, cierpią na choroby psychosomatyczne, lęk, depresję, mają trudność w wyrażaniu emocji lub po prostu chcą rozwijać siebie i swój kontakt z ciałem. Napisała kilka rozdziałów do dwóch książek wydanych przez GWP o psychoterapii tańcem i ruchem w pracy indywidualnej i grupowej. www.agasokolowska.com

Karen Studd – jest od wielu lat Koordynatorką Programu w Laban International Movement Studies, jest również Somatic Movement Therapist i Educator w ISMETA (International Somatic Movement Education and Therapy Association). Edukację wyższą w zakresie tańca kończyła na Uniwersytecie w Oregonie. Uczy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Meksyku, Chinach i Izraelu. Jako nauczycielka Laban/Bartenieff Movement System (LBMS) jest skoncentrowana na osobistym i profesjonalnym rozwoju, który może odbywać się poprzez zwiększanie świadomości ruchu. Jest współautorka książki ”EveryBody is a Body”, która ujmuje całościowo fenomen ludzkiego ruchu. Karen uczyła w Departamencie Tańca na Uniwersytetach: Oregon, the University of Wisconsin, George Washington University and George Mason University przez ponad 20 lat.

Kontakt: kontakt@agasokolowska.comPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.