21 - 26 września

Olga Haller i Jacek Panster

“Zawsze jest ryzyko w byciu żywym, a kiedy jesteś bardziej ożywiony, ryzyka jest więcej.” Henrik Ibsen

229240837_10165679540725602_5848760202301347514_n

Zapraszamy do udziału w V edycji międzyszkolnego warsztatu gestalt przygotowanego we współpracy psychoterapeutów i trenerów: Olgi Haller z krakowskiego Centrum Counsellingu Gestalt z Jackiem Pansterem, Poza Granice. W tej edycji gościnnie warsztaty poprowadzi Mateusz Przyłęcki, aktor, reżyser i instruktor teatralny. Ten 6-dniowy wyjazdowy warsztat jest unikalnym doświadczeniem szkoleniowym, osobistym, relacyjnym i wspólnotowym.

Po inspirujących doświadczeniach ostatniej edycji, tematem przewodnim tegorocznego wyjazdu pozostaje PROCES TWÓRCZY, który od samego początku odgrywa w podejściu gestalt kluczową rolę (PHG 1951, Zinker 1977), a który jest współcześnie rozpatrywany w kontekście relacyjnym. Zdaniem Spagnuolo Lobb (2003), twórczy proces to „improwizowane współ-tworzenie”, które wymaga, aby partnerzy byli obecni i żywi na granicy-kontaktu.

Taka perspektywa wydaje się szczególnie istotna w czasach, kiedy ograniczone relacje i niepewność w kontakcie, a z drugiej strony przeciążenie bodźcami z otoczenia, prowadzą do powszechnego znieczulenia / desensytyzacji.

Na warsztacie przyjrzymy się na nowo twórczemu procesowi w przestrzeni, w której – w duchu gestalt – można będzie p o z w o l i ć sobie na ryzyko bycia żywymi, zanurzając się w “obezwładniające bogactwo” sfery między nami (Jacobs & Hycner 2020).

W tym celu, będziemy:

> z należytą uwagą i uznaniem ich funkcji badać obszary własnego znieczulenia i rozwijać w sobie dostęp do naszych zmysłów, doznań cielesnych i kinestetycznych. >> Kontakt z własnym ożywieniem jest warunkiem pełniejszej obecności, umożliwiającej postrzeganie (uśpionej) witalności klienta_tki i wspieraniu jego/jej pełniejszego poczucia self;

> odkrywać swoje powody i sposoby na powstrzymanie się w kontakcie i z szacunkiem wnosić swój kinestetyczny rezonans do relacji z Drugim_ą. >> Rozpoznanie wzajemnego oddziaływania przywraca intencjonalność kontaktu i buduje ugruntowanie w relacji terapeutycznej;

> odkładać na bok to, co przemyślane, powtarza(l)ne i z roli, na rzecz spontanicznego odkrywania możliwości w kontakcie chwila-po-chwili. >> Wspólne bycie z klientem_tką w id sytuacji wspiera możliwość wyłonienia się twórczych figur na granicy-kontaktu.

OSOBISTE DOŚWIADCZENIA rozwojowe będą przeplatane prezentacjami z zakresu WSPÓŁCZESNEJ TEORII terapii gestalt, a połączenie teorii-praktyki będzie stanowić inspirację do poszerzania własnych METAUMIEJĘTNOŚCI TERAPEUTYCZNYCH w działaniu. Wyjazdowy charakter warsztatu daje niepowtarzalną okazję zanurzenia się w twórczym procesie wynikającym ze WSPÓLNEGO BYCIA w przyjaznej przestrzeni, blisko natury.

Warsztat wyjazdowy jest integralną częścią szkolenia w Centrum Counsellingu Gestalt i biorą w nim udział uczestnicy/ki obecnej XIV edycji Szkoły Counsellingu Gestalt. Jednocześnie program skonstruowany jest w taki sposób, aby był dostępny i wartościowy zarówno dla studentów/ek innych szkół gestalt na każdym etapie szkolenia, jak i dla absolwentów/ek, praktykujących counselling/terapię gestalt. Zapraszamy również adeptów/ki i absolwentów/ki innych szkół pomocy psychologicznej i treningu grupowego po wcześniejszej konsultacji z organizatorami. Dla osób spoza Centrum, to niepowtarzalna okazja do poznania, nauki i praktyki z doświadczonymi terapeutami-trenerami, którzy – w życiu, jak i w gabinecie – wysoko cenią autentyczność w kontakcie płynącą z podjęcia ryzyka bycia żywymi.

W programie m.in.:
- codzienny poranny rozruch (z wykorzystaniem somatycznego podejścia Body Mind Centering)
- 2 bloki warsztatowe współczesnej teorii-praktyki gestalt
- 4 rozwojowe bloki aktywizujące proces twórczy oraz performance
- 2 sesje terapeutyczne (jako klient/terapeuta) z superwizją
- codzienne spotkania procesowe (w parach)
- twórcze działania integracyjne (w różnych konfiguracjach)

Daty: wtorek, 21.09.2021 godz. 14.00 — niedziela, 26.09.2021 godz. 13.00

W sumie 60+ godzin warsztatowych, potwierdzonych zaświadczeniem ukończenia warsztatu.

Prowadzący:
OLGA HALLER – psychoterapeutka / trenerka / superwizorka gestalt
JACEK PANSTER – psychoterapeuta / trener gestalt
MATEUSZ PRZYŁĘCKI (gościnnie) – aktor, reżyser, instruktor teatralny

Koszt udziału w warsztacie: 1200zł. PROMOCYJNA CENA: 950zł (do 21 sierpnia), po tym terminie 1100zł (do 4 września).

Zakwaterowanie z wyżywieniem:
- 700zł/os – nocleg na strychu (miejsce z pościelą)
- 750zł/os – nocleg w pokojach 3-5 osobowych,
- 800zł/os – nocleg w pokoju 2-osobowym.

W cenie 3 posiłki dziennie, wegetariańskie z deserem i bufetem kawowo – herbacianym.

Płatność za nocleg/wyżywienie na miejscu w ośrodku w dniu przyjazdu.

Prosimy o telefoniczne/mailowe (tel. 668 733 931; mail: gestalt@haller.krakow.pl) zgłoszenie swoich preferencji zakwaterowania w celu sprawdzenia dostępności pokoi/strychu i dopiero wtedy dokonanie wpłaty za wyjazd (koszt warsztatu + zakwaterowanie) na konto Centrum Counsellingu Gestalt, ul. Olszańska 34/2, 31-517 Kraków: nr rach. ING 50 1050 1445 1000 0092 5509 3610.Powrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.