30 kwietnia - 3 maja

Michał Godlewski i Beniamin Citkowski

163937413_4524988574196060_6971167159504324628_n

Z radością zapraszamy Cię na majówkowy wyjazd z Nami i Consciousness Embodiment do pięknego ośrodka położonego w Naturze.

Naszą ideą wiodącą jest:
PRZEBUDZANIE SIĘ DO ŻYCIA POPRZEZ CIAŁO, ODDECH I RUCH.

Podczas wyjazdu:

* Oddychamy i odczuwamy ciało
* Traktujemy ciało z miłością i dajemy mu głos
* Wyrażamy się na nowe sposoby
* Doświadczamy sesji świadomego ruchu
* Ucieleśniamy ważne dla Nas wartości i aspekty
* Tańczymy ważne historie dla Nas i uwalniamy się od nich
* Zrzucamy napięcia i poruszamy utkniętą energią
* Wychodzimy poza schematy ruchowe i życiowe
* Kontaktujemy się z uzdrawiającą Naturą
* Spacerujemy i medytujemy z krajobrazem
* Jemy pyszne wegetariańskie posiłki
* Doświadczamy masażu i holistycznego pulsowania nazywanego cudem łagodności
* Otwieramy się na spełnienie i uczymy się sięgać po pełny potencjał życia
* Pozwalamy sobie pokochać życie poprzez Ciało i doświadczenie jego mocy
* Spędzamy czas w dobrej atmosferze, wspólności i wzajemnej akceptacji

Nasze Ciała potrzebują głosu i miłości. Są Naszymi Przyjaciółmi na drodze życia. Czasem cierpią z powodu stresu, emocji, braku ruchu, oddechu i kontaktu z ludźmi i naturą. Teraz jest dobry moment, żeby to zmienić.

CENA ZA WARSZTATY DLA JEDNEJ OSOBY:
390 pln (przy wczesnym zgłoszeniu i wpłacie zaliczki 150 pln do 12 kwietnia)
470 pln (przy późniejszym zgłoszeniu po 12 kwietnia)

 CENA ZA WARSZTATY DLA PAR (podwójnych zgłoszeń):
370 pln/os. (przy wczesnym zgłoszeniu i wpłacie zaliczek 150 pln/os. do 12 kwietnia)
390 pln/os. (przy późniejszym zgłoszeniu po 12 kwietnia)

W przypadku rezygnacji 
zaliczkę zwracamy do 15 kwietnia. W przypadku odwołania wydarzenia przez Nas – oczywiście zwracamy zaliczkę.

CENA ZA NOCLEG:
430 pln/os w pokoju 2 os.
400 pln/os w pokoju 3 lub 5 os.
370 pln na poddaszu wieloosobowym na materacu z własnym śpiworem
(trzy posiłki dziennie – od kolacji pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego)

…………………………………………………….

ZAPISY WYŁĄCZNIE MAILOWO
consciousness.embodiment@gmail.com

CZYM JEST CONSCIOUSNESS EMBODIMENT?
Consciousness Embodiment to przestrzeń, w której ucieleśniamy świadomość dzięki doświadczeniom medytacji, oddechu, skupienia, ruchu oraz relacji. Sami będziemy dla siebie przewodnikami ku ucieleśnieniu świadomości. Doświadczenia, które zaproponujemy będą drogowskazami prowadzącymi Nas do świadomości w sposób pośredni oraz bezpośredni. Sposób pośredni mówi o tym, że pewne doświadczenia na sali po prostu dzieją się, ale to od uczestnika zależy jaką naukę bądź energię wyniesie z nich. Sposób bezpośredni wskazuje m.in. na nauki wyrażone w słowach i konkretnych ćwiczeniach, podsumowanie wniosków uczestników i prowadzących oraz ukierunkowanie motywów danego doświadczenia, tak aby realizując dane doświadczenie uczestnik wiedział w jakim celu jest ono wykonywane.

DLACZEGO CHCEMY PROWADZIĆ CONSCIOUSNESS EMBODIMENT?
Zależy nam by dawać uczestnikom doświadczenia przynoszące dobro teraz oraz w dłuższej perspektywie. Dobro rozumiemy tutaj jako świadomość siebie TAKIM, JAKIM SIĘ JEST poza wzorcami myślowymi wyniesionymi od innych ludzi i zaszczepionymi w umyśle, poza schematami działania z poczucia lęku, poza tożsamością z formami oraz funkcjami społecznymi.

CZYM JEST DLA NAS ŚWIADOMOŚĆ?
Świadomość jest dla nas poczuciem czystej esencji swojego istnienia, a przez to autentycznym odczuwaniem jedności z Istnieniem. Istnienie jako jedno życie przejawiające się m.in. w formie ludzkiej możemy spróbować opisać jako połączenie takich odczuć jak: głęboki spokój, miłość, radość, wybaczenie, wdzięczność, akceptację tego momentu. Stale aktywny, dominujący i nierzadko napięty umysł istnieje w opozycji do licznych zaproszeń do świata powyższych odczuć. Zaproszenia te dzieją się gdy np.: zobaczyliśmy piękne drzewo i stanęliśmy by je poczuć, lecz zaraz umysł nadał nazwę temu doświadczeniu oraz je zinterpretował lub gdy doświadczamy powtarzających się konfliktów z szefem, ale lęk przed zmianą sytuacji życiowej zabiera nam szansę na usłyszenie wewnętrznego głosu, który jest naturalnym odzwierciedleniem głębokiego spokoju. Napięcie w umyśle stwarza mylne wrażenie jak gdyby tylko z umysłu można byłoby czerpać swą moc oraz inteligencję.

Ciągle aktywny umysł wydaje się nie do zatrzymania.
A może wcale nie trzeba go zatrzymywać?
Może wystarczy przenieść część uwagi z umysłu na żywotność ciała?
Co stanie się gdy damy ciału uwagę i obecność?
Co odkryjemy gdy damy ciału i wnętrzu głos?
W jaki sposób te głosy będą różniły się od głosu umysłu?

TWOJE CIAŁO CHCE BYĆ WYSŁUCHANE
Podczas Consciousness Embodiment dajemy głos swojemu ciału. Doświadczamy medytacji, które pozwolą na wyczucie pola energetycznego wewnątrz ciała tak, aby zauważyć jak wielką inteligencję stanowi całe nasze ciało. W naszym ciele zachodzą tysiące procesów jednocześnie. Gdyby umysł miał kontrolować każdy z nich, nie mielibyśmy szansy robić nic innego, niż zarządzać tymi procesami.
W każdej komórce naszego ciała istnieje żywe życie. Dajemy głos temu życiu. Ciało pomaga wyrazić nam to, co potrzebujemy wyrazić. Ciało pomaga nam BYĆ Istnieniem w całej gamie przejawów Istnienia, bez ograniczeń wynikających ze schematów umysłowych. Ciało jest formą. Ta forma kiedy zostanie zauważona, wysłuchana, otulona obecnością może być dla nas bramą do czegoś niematerialnego – Istnienia, które sięga daleko szerzej niż nasze ciało. Możemy to nazwać też inaczej: Świadomością, Duszą, Prawdą, Źródłem, Jaźnią, Wnętrzem.

JESTEŚ POTRZEBNY ZE WSZYSTKIM, CO MASZ W SOBIE
Przychodzisz na zajęcia ze wszystkim, co masz w sobie. Jesteś przyjmowany ze wszystkimi uczuciami, nastrojami. Jesteś potrzebny na sali taki, jaki jesteś. Pozwalamy ciału wyrazić obecny stan Naszego Wnętrza. Poprzez cielesno-zmysłowe doświadczenia odczuwamy życie: smak, zapach, dotyk, szczęście, spokój, radość oraz wszystkie inne wyrazy człowieczeństwa. Na stan, który odczuwamy teraz wpływ ma również nasza zapisana w ciele historia. Kiedy otwieramy się na wysłuchanie ciała, otrzymujemy dostęp do nieprzeżytych w pełni odczuć. Kiedy dajemy ciału głos by wyraziło zaległe odczucia – ewoluujemy.

DROGA DO ISTNIENIA
Podczas zajęć istnieją trzy główne doświadczenia, które mogą ujawniać się osobno w różnej kolejności. Drugie oraz Trzecie mogą współistnieć jednocześnie.

I Umysł kontrolujący przebieg ruchu i ograniczający swobodę
wyrazu

II Ciało mówiące po swojemu w swoim unikalnym języku jakim jest Ruch, Oddech i Dźwięk

III Istnienie ujawniające się jako Głęboki Spokój Wewnętrzny kojarzony z ulgą i lekkością, Radość oraz Akceptacja Teraźniejszości

WOLNOŚĆ W RUCHU, WOLNOŚĆ W NAS
Podczas warsztatu powoli wychodzimy poza nasz schemat ruchowy. Ciało zaczyna poszukiwać nowej formy wyrażenia siebie w ruchu. W ten sposób poszerzamy wolność istnienia, nawiązujemy coraz głębszy kontakt ze sobą jako esencją. Dzięki obecności w ruchu wychodzimy poza rozgadany umysł i odnajdujemy chwilę obecną, w której spotykamy się z akceptacją. Zanurzeni w Tu i Teraz pozwalamy Świadomości na ekspresję obecnych w niej treści. W tej wolności ciało wypowiada się w Naszym Imieniu.

CIAŁO MA WIELKĄ MOC – GIVE IT A VOICE!
Ciało, które ma głos potrafi odwdzięczyć się zdrowiem, witalnością i energią. Stajemy się żywym, pulsującym Istnieniem. Ruch to język, o którym zapomina się. Ciało chce się wyrażać. Jest kanałem dla wyrażenia głosu świadomości. Wierzymy, że przez tą bramę możemy utorować sobie drogę do świadomego życia.

W PROGRAMIE
- praca z oddechem
- odkrywanie żywotności ciała
- wyzwania ruchowe
- spotkania w tańcu
- konstelacje ruchu
- taniec organiczny
- masaż i pulsing
- spacery w naturze
- odpoczynek i relaks

WIEDZ, ŻE:
- nie musisz mieć żadnego doświadczenia w tańcu, bo będziemy przejawiać się w naturalności ruchu
- jesteś mile widziany dokładnie taki, jaki jesteś – ze wszystkimi uczuciami, stanami, nastrojami
- jeśli poczujesz, że wolisz chodzić lub stać, zamiast tańczyć – zrób to, jeśli poczujesz, że wolisz usiąść – zrób to. To spotkanie jest dla nas, dajemy sobie przestrzeń do bycia naturalnym.
- nie potrzebujesz mieć kondycji, bo będziemy słuchać ciała ruszając się tyle, ile pozwala nam ciało
- razem tworzymy miejsce spotkań akceptując Nasze różnice

Mamy wielką chęć już teraz podzielić się z Wami tym, co dla Was przygotowaliśmy, ale musimy jeszcze troszkę poczekać "</pPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.