2 - 8 lipca

Satyarthi Peloquin i Nisarga Dobosz

MER – Moduł VII – Uwalnianie traumy

Uzdrawianie traumy: jak uzupełniać energię i regulować jej używanie

Nowe integracyjne podejście w pracy z oddechem, ruchem i dotykiem w Mięśniowo Powięziowym Rozluźnianu Energetycznym.

Moduł VII stanowi dodatkowy moduł i nie wchodzi w skład certyfikacji metody MER.

UWAGA!
Warunkiem udziału w treningu jest negatywny wynik zrobionego po przyjeździe do ośrodka szybkiego testu antygenowego (na podstawie wymazu z nosa). Test będzie zrobiony na koszt Instytutu. Radzimy, aby zrobić test także przed przyjazdem, żeby upewnić się jesteśmy zdrowi.

Dowiesz się:

 • jak uzupełniać energię i regulować jej używanie
 • jak dostroić się do rezonansu harmonicznego z klientem jako „Praktyk Proaktywny”
 • jak skutecznie wspierać klienta w leczeniu traumy poprzez Mięśniowo-Powięziowe Rozluźnianie Energetyczne

Poznasz:

 • podstawy pracy z traumą zapisaną w Twoim ciele
 • 27 stref strachu w ciele
 • 5 kroków do skutecznego angażowania emocji
 • teorię i praktyka odwijania mięśniowo-powięziowego (Somatycznego Uwolnienia Emocjonalnego)

Będziesz nadzorowany podczas 10 sesji treningowych po zakończeniu szkolenia, aby pogłębić zrozumienie metody i opanować umiejętności.

Napięcia fizyczne, skurcze i osłabienie organizmu mogą być wynikiem tego, jak żyjemy na co dzień. Możesz zbyt mało się ruszać lub wykonywać codzienną, powtarzalną pracę, powodującą twardnienie powięzi. Powięź może zacząć przyklejać się do otaczających struktur fizycznych, powodując uczucie bólu i sztywności. Pracując z ciałem uświadamiamy sobie też napięcia fizyczne powstające w wyniku wypartych uczuć i wspomnień.

Emocje to „Energia w ruchu”. Jeśli ta energia zostanie zakłócona w jej naturalnym przebiegu, to emocja utknie w postaci napięcia mięśniowo-powięziowego w ciele. Oddech stanie się spłycony, co skutkuje mniejszą ilością tlenu odżywiającego komórki. Nasze tkanki skurczą się w odruchu obronnym. Jeśli pozostajemy w cyklicznym wzorcu opierania się i wypierania uczuć i wspomnień, nieświadomie tworzymy wzorzec trzymania, który zamraża energię wewnątrz naszych tkanek. Ta zamrożona energia ostatecznie ewoluuje w typ osobowości. Psycholog Wilhelm Reich nazwał te struktury postaci „Zamrożoną historią”.

Nikt z nas nie ucieknie przed uformowaniem się struktury charakteru, którą rozwijamy już we wczesnym już dzieciństwie. Ostatecznie zaczynamy identyfikować się z nią i staje się ona naszym domyślnym mechanizmem odnoszenia się do siebie i tego, jak wchodzimy w interakcje z innymi oraz światem. Nasze ciało, serce i umysł zaczynają być jak „pancerz”. Ta zbroja ma chronić nas przed surowością świata. Jednak jednocześnie ten energetyczny bufor blokuje nas przed autentycznym połączeniem się z prawdą naszych serc.

Na treningu:

 • dowiesz się, jak rozpuścić zbroję.
 • dowiesz się, jak umiejętnie pomóc klientowi dostrzec nagromadzone uczucia stwarzając atmosferę bezpieczeństwa i zaufania.
 • nauczysz się rozpoznawać fizyczne i emocjonalne aspekty 5 różnych struktur charakteru Reicha. Zrozumiesz, w jaki sposób człowiek przyjmuje te różne struktury charakteru jako mechanizmy obronne we wczesnym okresie życia. To zrozumienie pozwoli Ci dostosować leczenie swojego klienta prowadzące do uwolnienia od bólu.
 • poznasz znaczenie nerwu błędnego, najdłuższego nerwu w autonomicznym układzie nerwowym – dowiedz się jak przywrócić zamrożony przepływ zakłóconej traumatycznej reakcji. „Walka/Ucieczka/Zamrożenie” w autonomicznym układzie nerwowym.
 • zrozumiesz, że umiejętne umożliwienie klientowi regulowania autonomicznej reakcji „Walka/Ucieczka/Zamrożenie” przywraca głębokie poczucie bezpieczeństwa, zaufania i suwerenności.
 • dowiesz się, jak korzystać z technik uwalniania traumy i medytacji ruchowych, aby wzmocnić klienta w kierunku bardziej ucieleśnionej świadomości emocjonalnej.

Podstawowym budulcem Modułu VII jest poznanie psychologicznych funkcji układu mięśniowego. W ludzkim ciele znajduje się 27 ośrodków strachu. Nauczysz się, jak stanowczo, ale delikatnie pracować z różnymi warstwami obronnymi, ostatecznie docierając do rdzenia Miłości.

Rozpoczęcie kursu: 2 lipca 2022, godzina 19:00
Zakończenie kursu: 8 lipca 2022, godzina 15:00

Cena: 3 380 PLN + koszty zakwaterowania i wyżywienia

 • Zaliczka: 500zł
  – Przy rezygnacji do 21 dni przed treningiem zaliczka zwrotna w pełni.
  – Przy rezygnacji na mniej niż 21 dni przed treningiem, zwracamy zaliczkę pomniejszoną o kwotę opłaty administracyjnej w wysokości 250zł

Kontakt i zgłoszenia: contact@integralbodyinstitute.com , Tel: +48 662 382 453

https://integralbodyinstitute.com



Powrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.