20 - 26 listopada

Satyarthi Peloquin

Moduł „PASJA ODDECHU”: Klatka piersiowa i oddech

TRENING MOŻNA ZACZĄĆ DOWOLNYM MODUŁEM

Poszerzanie przestrzeni oddechu poprowadzi Cię poprzez kluczowe stadia przepływu oddechu w klatce piersiowej, w kręgosłupie, barkach i w szyi oraz pokaże, jak zwiększać ten przepływ podczas wdechu i wydechu oraz uczynić go łatwym i naturalnym, co umożliwi Twoim klientom doświadczenie wielu innych korzyści.

Oddychanie w otwarty, rozluźniony sposób powoduje otwarcie ciała na więcej energii określanej mianem aktywacji, która z kolei pomaga odsłonić, uwolnić i zintegrować fizyczne, mentalne i emocjonalne wzorce klienta. Dodawanie terapii oddechem do rozciągania mięśniowo-powięziowego tworzy bardzo głęboką formę pracy, wspieraną przez wrażliwy i głęboki dotyk.

Podczas tego modułu nauka opiera się na starannej ewaluacji oddechu na podstawie diagnozy sylwetki ciała od głowy i szyi, poprzez klatkę piersiową, kręgosłup i barki. Obejmuje głęboką pracę z pracę z mięśniami oddechowymi, podczas kiedy klient oddycha głęboko i jednostajnie.

Ten program szkoleniowy skupia się na terapii manualnej, ale przekazuje również bardzo dużo informacji na temat pracy z energią, oddechem i ruchem. Każda technika jest wyjaśniona i zademonstrowana, włączając warianty, które można łatwo zastosować w każdym podejściu, w którym pracujesz. Techniki są również prezentowane w sekwencjach, tworzących całe sesje, abyś z łatwością mógł/mogła je stosować i osiągać najlepsze rezultaty.

Nauczysz się:

  • tworzyć strukturę sesji tak, aby pracować z indywidualnym wzorcem oddechowym klienta i odpowiedzieć na jego zapotrzebowanie

Omówimy:

  • znaczenie anatomii emocjonalnej i rozwoju emocjonalnego
    model traumy a model wstrząsu w leczeniu dysocjacji

Efekt:

Po ukończeniu modułu będziesz w stanie wykonać pełną sesję MER poświęconą klatce piersiowej i przeponie. Będziesz wiedział/a, jak wspierać swobodny i pogłębiony oddech klienta oraz jak pracować z emocjami zablokowanymi w tych obszarach. Posiądziesz znajomość technik rozluźniających mięśnie oddechowe i będziesz mógł skutecznie pomagać klientom z bólem w tym obszarze spowodowanym napięciem tkanek.

Więcej informacji na temat treningu: https://integralbodyinstitute.com/trainings/mer/

saty2-1

Satyarthi Peloquin

Twórca autorskiej metody MER – Mięśniowo Powięziowego Rozluźniania Energetycznego. Satyarthi urodził się w San Francisco w 1952 roku. W młodości był profesjonalnym tancerzem, jednocześnie zafascynowany ludzkim ciałem poznawał tajniki masażu. Studiował także terapię tańcem z Anne Halprin, założycielką tego nurtu. W 1971 roku po raz pierwszy zetknął się z techniką integracji strukturalnej, co zmieniło go fizycznie, ale w jakiś sposób wpłynęło także na jego świadomość.

Technika integracji strukturalnej i terapia tańcem ukierunkowały jego dalsze poszukiwania. W 1973 roku studiował Integrację Ortostatyczną (Postural Integration) i Medycynę Orientalną w Kalifornii, gdzie prowadził też seminaria i oferował indywidualne sesje. W 1976 roku udał się do Osho Commune International (Międzynarodowej Komuny Osho) znajdującej się w miejscowości Pune w Indiach, która w szybkim tempie stała się jednym z największych na świecie ośrodków terapii, pracy z ciałem i medytacji. Tam właśnie nauczył się jej Satyarthi. Przez pewien czas był prywatnym masażystą mistrza Osho.

Podczas wielu lat nauki i praktyki zdobył szeroki zakres umiejętności. Posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu szkoleń pracy z ciałem oraz grup osobistego rozwoju. Na całym świecie prowadzi seminaria o Współzależności – Uczenie się Miłości (Learning Love) oraz jest liderem seminariów o nazwie Ścieżka Miłości (Path of Love). Prowadzi też szkolenia, których tematem jest Współuzależnienie (Co-Dependency).

Satyarthi lubi pogłębiać swoją wiedzę i stale się dokształca. Ukończył szkolenia: Integracjia Ortostatyczna (Postural Integration), Integracja Strukturalna (Structural Integration), Terapia Czaszkowo-Krzyżowa (Craniosacral Therapy), Visceral Manipulation (masaż organów wewnętrznych), Masaż Ajurwedyjski, Nastawiania Kręgosłupa (Spinal Manipulation), Uwalnianie Stawów (Joint Release), Neo Reichian Metods (metody terapeutyczne opracowane na podstawie badań Wilhelma Reich’a), Terapia Współzależności – Uczenie się Miłości (Learning Love), Ścieżka Miłości (Path of Love), Ustawienia Hellingerowskie (Family-Constellations), Doświadczanie Somatyczne (Somatic Experiencing – Uzdrawianie Traum).

Satyarthi znany jest ze swojego poczucia humoru i wrażliwości w pracy z klientem oraz podczas szkoleń. Jest autorem dwóch książek: „Living in Balance” („Życie w Harmonii”) i „Stretches for Rebalancers” („Rozciągnie dla Terapeutów”).

Cena: 3380 PLN (nowa cena z VAT) + pobyt i wyżywienie

Koszt zakwaterowania i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie) za 6 dni od osoby:
– 1020 zł – pokój 2-osobowy z łazienką,
– 960 zł – pokój 3-5 osobowy z łazienką
– 900 zł – nocleg na poddaszu na materacu z własnym śpiworem (pościel z ośrodka), łazienka w korytarzu

Zapisy: +48 662 382 453, contact@integralbodyinstitute.comPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.