3-8 stycznia

Maciej Żbik

MEDYTACJA

Medytacja jest procesem psychicznym i tylko psychicznym. I chociaż doświadczenia zebrane podczas medytacji mogą, wykraczać poza codzienność to dowodzą one jedynie rozległości i głębi ludzkiej psyche.

Medytacja to najpotężniejsze narzędzie rozwoju osobistego – odkrywania własnej głębi i docierania do tego, co boskie w nas. Jednocześnie metoda zwiększająca skuteczność terapii.

Każdy może stosować medytację. To niezwykle osobisty proces.

Efektem medytacji jest uspokojenie i koncentracja. Ci z nas, którzy regularnie medytują czują się szczęśliwsi i cieszą się nawet z drobnych spraw.

W medytacji sięgamy do intuicji, która pozwala wyjść poza egocentryczne i racjonalne punkty widzenia. Doświadczenia towarzyszące medytacji pozwalają odzyskać kontakt z uśpionym, ale tkwiącym w nas naturalnym człowieczeństwem. Dzięki medytacji rozwijamy wrażliwość i zyskujemy większy dostęp do treści psychicznych ukrytych w nieświadomości.

Medytacja to stan, w którym pozbawione bodźcowania ego, zwraca się do wnętrza psyche. Pozostawione w spokoju zaczyna obserwować procesy zachodzące w nieświadomości, a zatem dotychczas niewidoczne dla świadomej części psyche.

Pierwsze nasze doświadczenia medytacyjne mogą być nieprzyjemne. Ego zostaje zmuszone do skonfrontowania się z własnym cieniem, czego dotychczas unikało. Jednakże przebicie się przez cień, a także przez nieświadomość indywidualną, pozwala dotrzeć do tego, co w człowieku ponadczłowiecze, czyli boskie. Do obszaru archetypu, jakby ujął to psycholog głębi. Dochodzi do leczenia archetypem poprzez kontakt z tym, co transpersonalne. Odnajdujemy cichą radość, cichą iluminację, po prostu człowieczeństwo w nas.

Więcej szczegółów : http://www.dlaludzi.org/

Untitled-1

Organizator: GRAŻYNA MŁYŃSKA

TELEFON: 601326064

EMAIL: fundacjadlaludzi@gmail.comPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.