9 - 16 października

Giten Tonkov i Nisarga Dobosz

BIODYNAMICZNY ODDECH I UWALNIANIE TRAUMY

ffe2b8f1-61fe-4a2a-a288-7e77d2a4deb4

Metoda BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy® (BBTRS® – BioDynamic Breathwork i Trauma Release System®) to nowe podejście w terapii zorientowanej na ciało. Opiera się ona na starannie dobranym połączeniu konkretnych wzorców oddechowych, świadomego terapeutycznego ruchu i tańca, wyspecjalizowanych technik dotyku i pracy z ciałem, ćwiczeń uwalniających napięcie z wnętrza ciała, metod łagodnego uwalniania emocjonalnego, ćwiczeń z samoświadomości i praktyk medytacyjnych. Ich staranne połączenie w zintegrowany przepływ, pozwala na uwolnienie traumy długo utrzymywanej w ciele i umyśle.

Szkolenie BBTRS jest dla:

  • Każdej osoby zaangażowanej w osobiste uzdrowienie, rozwój i transformację.
  • Szkolenie BBTRS® stworzy głęboką i trwałą zmianę w Twoim życiu (nie trzeba być profesjonalistą).
  • Osób chcących zdobyć profesjonalne umiejętności w pracy z oddechem i ciałem pod kątem uwalniania traumy, a tym samym zawód praktyka (żadne wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane.)
  • Osób udzielających już sesji metodą BBTRS – możesz pogłębić swoją wiedzę i umiejętności.
  • Osób pracujących z ciałem, terapeutów ciała, praktyków masażu terapeutycznego, uczniów i nauczycieli jogi, psychologów/psychoterapeutów, naturoterapeutów i akupunkturzystów – możesz pogłębić swoje zrozumienie traumy i zdobyć kolejne profesjonalne umiejętności w jej uwalnianiu z ciała.

Oferujemy dwie elastyczne ścieżki szkoleniowe pozwalające uczyć się wyłącznie w domu lub łączyć uczenie się w domu z udziałem w naszych transformujących warsztatach z udziałem osobistym. Wybór należy do ciebie w zależności od tego czy zamierzasz pracować w tym modelu wyłącznie za pośrednictwem platform on-line czy chcesz pracować bezpośrednio w kontakcie fizycznym z klientem.

Podstawowy tryb szkolenia na Praktyka BBTRS odbywa się w formie online i każdy uczestnik przechodzi przez 6-miesięczny kurs online, który certyfikuje go do prowadzenia sesji indywidualnych BBTRS. Jeśli chcesz praktykować prowadzenie indywidualnych sesji BBTRS również w kontakcie fizycznym z drugą osobą, wtedy będziesz potrzebował/-a wziąć udział w dwóch 8- lub 11-dniowych szkoleniach BBTRS. Możesz je ukończyć w Kikowie.

ALEXANDER GITEN TONKOV

Twórca metody BBTRS czyli „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy”. Rozpoczął podróż do „samopoznania” we wczesnych latach 90. Giten jest Sannjasinem (uczniem indyjskiego mistyka Osho). Urodził się na Ukrainie, a mieszka w Nowym Jorku od 1988 roku. Od 1994 roku jest licencjonowanym terapeutą masażu (Szwedzki Instytut Masażu i Terapii w Nowym Jorku), a od 2001 certyfikowanym terapeutą Oddechu (Osho Multiversity, Puna, Indie). Posiada szerokie doświadczenie w zakresie terapii ukierunkowanych na pracę z ciałem. Jest doświadczonym liderem prowadzącym warsztaty i szkolenia na całym świecie. Pracował jako terapeuta w Osho Multiversity (Międzynarodowym Ośrodku Medytacyjnym Osho w Punie, w Indiach), gdzie prowadził grupę “Twoje Ciało-Twoje Emocje”. Stworzył również unikalną terapię pracy z oddechem na piłce (Breath Work on the Ball™). Obecnie Giten prowadzi szkolenia z „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy” w Stanach Zjednoczonych, Indiach, na Tajwanie, w Chinach, Rosji, Ukrainie, Kolumbii, Kostaryce i Grecji i innych krajach.

Więcej informacji na: www.biodynamicbreath.com

NISARGA ERYK DOBOSZ

Dyrektor oraz współzałożyciel Integral Body Institute (wcześniej funkcjonującym pod nazwą Europejski Instytut Sztuk Uzdrawiania poprzez Ciało – „European Institute Of Body Oriented Healing Arts”). Masażysta, specjalizujący się w Mięśniowo-Powięziowym Rozluźnianiu Energetycznym oraz głębokiej pracy z tkankami miękkimi. Doświadczony trener masażu Lomi Lomi Nui, nauczyciel tantry, absolwent dwuletniego kursu Biodynamicznej Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Od 10 lat praktykuje pracę z ciałem i oddechem, medytacje oraz tantrę. W drodze do mistrzostwa docierał do samych źródeł uzdrawiania poprzez pracę z ciałem i oddechem. Podróżując przez Indie, Nepal, Chiny, USA, Meksyk oraz Europę, odkrył, czym tak naprawdę jest ciało człowieka i jak ważne jest wsłuchiwanie się w to, co ono do nas mówi. Sesja z drugim człowiekiem to dla niego ogromny przywilej. Kocha to, co robi, praca przynosi mu ogromne spełnienie i radość. Podziwia swoich pacjentów za wielką odwagę i siłę woli do pracy nad sobą. Według Nisargi masaż to prawdziwy kunszt, bowiem ciało człowieka jest świątynią i traktuje je z ogromną czcią i podziwem. Nasze ciało ma nieograniczony potencjał do samouzdrawiania i samoregulacji. Jego główną rolą jest nieustanne poszukiwanie najlepszego dla nas stanu zdrowia. I mimo, iż zdarza nam się nie dbać o nie prawidłowo – zapominamy o odpowiedniej diecie, ruchu fizycznym, oddechu, czy odpoczynku – ono i tak samo usuwa toksyny, relaksuje się i utrzymuje nas przy życiu. To dzieje się na poziomie fizycznym, gdzie autonomiczny układ nerwowy reguluje wszystkimi systemami ciała w sposób pozwalający na utrzymanie nas w najlepszej kondycji.

INFORMACJE DODATKOWE

  • Rozpoczęcie kursu: 9 października 2022, godzina 19:00
  • Zakończenie kursu: 16 października 2022, godzina 14:00
  • Cena Kursu: 5460 PLN plus koszt zakwaterowania z wyżywieniem

Kontakt i zgłoszenia: contact@integralbodyinstitute.com , Tel: +48 662 382 453

https://integralbodyinstitute.comPowrót do terminów warsztatów ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.